Ogłoszenia duszpasterskie

III  NIEDZIELA  ZWYKŁA  26. 01. 2020 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary na tacę inwestycyjną
 2. We wtorek zbiórka ministrantów o godz. 16.00 /obowiązkowa/ po Mszy św. zbiórka lektorów i ceremoniarzy /obowiązkowa/
 3. W czwartek zbiórka kandydatów na ministrantów – zapraszamy nowych kandydatów, którzy chcieli by przyłączyć się do LSO.
 4. W czwartek spotkanie Akcji katolickiej
 5. W sobotę po Mszy św. wieczornej różaniec z racji I soboty miesiąca
 6. W przyszłą adoracja niedziele proszę o  podjęcie dyżuru adoracyjnego
  • Od g. 8.30 – 161 – 180
  • Od g. 9.30 – 181 – 200
  • O g. 16.30 różaniec i zmiana tajemnic
 7. W przyszłą niedziele wypada święto Ofiarowania Pańskiego na każdej Mszy poświęcenie gromnic
 8. Organizowana jest Pielgrzymka do Wilna. Wyjazd wieczorem 31 lipca 2020 powrót w godzinach wieczornych 4 sierpnia. Wilno, Troki, Białystok, Niepokalanów, Rybno. Koszt 400 zł i 65 euro. Koszt obejmuje noclegi, ubezpieczenie, wyżywienie, transport, przewodnika, wejściówki. Więcej informacji w późniejszym terminie. Przy zapisach bezzwrotna zaliczka 200 zł. Zapisy do końca lutego w zakrystii.
 9. W minionym tygodniu o naszą świątynię troszczyły się następujące rodziny: Wojtyniak, Pikłowski, Fortuna, Cichocki, Serafin, Flader, Służały, Małecki, Samą ofiarę złożyły rodziny: Radlak, Kurasik, Harapiński, Jakubowski, Pietruszczak, Mazurek. Dziękujemy za posługę i złożone ofiary.

          Na najbliższy tydzień prosimy parafian z domów nr 496

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Medyckiej zaprasza w dniach 8-go i 9-go lutego na obchody osiemdziesiątej rocznicy wywózki na Syberię ze stacji kolejowej w Medyce. W ramach obchodów w sobotę 8 lutego o godzinie 16:00 w siedzibie Gminnego Centrum Kulturalnego odbędzie się pokaz filmu, okolicznościowe odczyty zaproszonych gości oraz wystawa poświęcona zsyłce na wschód. Natomiast w niedzielę 9 lutego o godz. 15:00 zostanie odprawiona msza święta w intencji wywiezionych na Syberię ze stacji Medyka. Po mszy odbędzie się rekonstrukcja plenerowa na posesji nr 83 (tj. uliczka na przeciw kościoła w kierunku dawnego ronda), następnie przemarsz rekonstruktorów i zebranych do stacji kolejowej w Medyce, gdzie zostaną złożone znicze i kwiaty. Prosimy o zabranie zniczy.

W związku z powyższym poszukujemy chętne osoby (dorosłych i dzieci) do udziału w rekonstrukcji w strojach z lat wojennych. Spotkanie informacyjne dla chcących wziąć udział w rekonstrukcji odbędzie się w dniu dzisiejszym o godz. 16:00 w świetlicy GCK Medyka (dawne przedszkole). Serdecznie zapraszamy do uczczenia tego wydarzenia.

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Medyckiej